Par ozonu un joniemPar ozonu un joniem
Ozona iekārtasOzona iekārtas
JonizatoriJonizatori
SistēmasSistēmas
PakalpojumiPakalpojumi
RisinājumiRisinājumi
PētījumiPētījumi
KontaktiKontakti
LVLV
RURU
ENEN
Ūdens ozonēšanas sistēma pārtikas pārstrādes ceham
Garneļu skalošana ar ozonētu ūdeni
Mikrobioloģiskā piesārņojuma un smaku likvidēšana
Jaudīga gaisa-jonu plūsma ar Aircode AC550
Sadzīves telpu dezinfekcija ar ozonu
Mušu un kukaiņu iznīcināšana ar ozonu
Lielu ražošanas telpu dezinfekcija ar ozonu
Ūdensvadu apstrāde ar ozonu
Telpu un virsmu apstrāde ar ozonētu ūdeni
Kautuves apstrāde ar ozonu
Ledus gatavošana no ozonēta ūdens
Piesārņoto gruntsūdeņu apstrāde ar ozonu
Dzeramā ūdens ozonēšana

ūdens ozonēšanas iekārta 1 Artēziskā ūdens attīrīšanas sistēmai jānodrošina nepieciešamā efektivitāte kaitīgo piemaisījumu (kā dzelzs, sērūdeņradis, mangāns, organiskās vielas) atdalīšanā, kā arī ūdens sterilizācija.

Daudzu metožu, kuras tiek izmantotas artēziskā ūdens attīrīšanai, problēma ir tā, ka veicot ūdens dziļo attīrīšanu no sākotnējiem piemaisījumiem, nepieciešams izmantot precīzi dozētus spēcīgus oksidantus (kā piemēram hloru, zilos graudiņus), kas paši par sevi, vai reaģējot ar ūdenī izšķīdušiem organiskiem savienojumiem paliek apstrādātajā ūdenī.

Ideālu risinājumu ūdens attīrīšanai piedāvā ozona izmantošana. Ozons tiek ģenerēts no gaisā esošā skābekļa tieši pirms ievadīšanas apstrādājamajā ūdenī. Ozons ir ārkārtīgi spēcīgs oksidants, kurš spēj likvidēt stabilus organiskos un hlororganiskos savienojumus, kā arī novērst krāsainību un veikt ūdens dezodorēšanu.

ūdens ozonēšanas iekārta 2 Ozona pielietošanai ir vairāk kā 100 gadu vēsture. Jau 1886. gadā Francijā un no 1905. gada Krievijā, kuras sastāvā toreiz bija arī Latvija, tika uzsākti eksperimenti ar ūdens ozonēšanu. Šobrīd pasaulē daudzās valstīs izmanto ozona iekārtas ūdens sagatavošanai. Komunālie dienesti, lauksaimnieki, pārtikas pārstrāde, medicīna utt. ir tikai daļa no visām iespējamajām izmantošanas sfērām. Arī Latvijā jau vairākus gadus tiek izmantotas ozona dezinficējošās īpašības ūdens sagatavošanai. Rīgas Ūdens attīrīšanas stacijā Daugava jau vairākus gadus izmanto Amerikā ražotas iekārtas, kas nodrošina kvalitatīvu un ekoloģiski drošu dezinfekcijas procesu.

ūdens ozonēšanas iekārta 3 Iekārta ūdenī iestrādā ozonu, kā rezultātā tiek oksidēts sērūdeņradis un organiskie savienojumi, notiek ūdens sterilizācija, kā arī dzelzs un mangāna pāreja nešķīstošā stāvoklī. Tālāk ūdens tiek filtrēts, kur mehāniski tiek atdalīts dzelzs un mangāns, kā arī tiek veikta organisko savienojumu galējā oksidācija un ozona atlikuma pārvēršana skābeklī. Tādas apstrādes rezultāts ir ar skābekli bagātināts, ideāli attīrīts ūdens, kurš satur visas organismam nepieciešamās minerālvielas.

ūdens ozonēšanas iekārta 4 Svarīgs posms dzeramā ūdens ozonēšānā ir filtrēšana process. Gan dzelzs, gan organisko savienojumu oksīdi ir kvalitatīvi jānofiltrē, lai ūdens būtu dzidrs. Filtrēšanā tiek izmantota kvarca smilts un aktīvās ogles komponentes. Šādam filtrēšanas paņēmienam obligāta lieta ir filtrēšanas materiāla skalošana vismaz reizi nedēļā, atkarībā no ūdens kvalitātes un ūdens patēriņa daudzuma. Pretējā gadījumā smilts masa un aktīvā ogle salips ar nogulsnēm un neveiks filtrēšanas funkciju. Skalošanas procesu nodrošina automātika.