Par ozonu un joniemPar ozonu un joniem
Ozona iekārtasOzona iekārtas
JonizatoriJonizatori
SistēmasSistēmas
PakalpojumiPakalpojumi
RisinājumiRisinājumi
RakstiRaksti
PētījumiPētījumi
KontaktiKontakti
LVLV
RURU
ENEN
Mājas gaisa jonizācijas iekārtas
Iebūvējamas jonizācijas iekārtas
Stiprināmas jonizācijas iekārtas
Transporta jonizācijas iekārtas
Jonu darbība
Jonu iedarbība uz gaisa kvalitāti
Jonu iedarbība uz veselību
Gaisa kvalitātes detektori

Negatīvi lādētu jonu iedarbība uz cilvēka organismu

Cilvēks katru dienu ieelpo 12 kubikmetrus gaisa. No tā, kādu gaisu elpojam, ir atkarīga mūsu ikdienas pašsajūta. Ne velti tiek ieteikts pēc iespējas vairāk laika pavadīt svaigā gaisā. Tāpēc, mežā un kalnos ir tik viegli elpot. Jo labu pašsajūtu rada – pirmkārt, negatīvi lādēti skābekļa joni, kas lielā daudzumā ir minētajās vietās. Īpaši viegli ir elpot pēc negaisa, kad veidojas ļoti daudz negatīvi lādētu jonu, pateicoties atmosfēras elektroizlādei (zibens). Turpretī, pirms negaisa gaiss ir slikts, jo tajā ir maz negatīvi lādēto jonu. Visi zina par jūras gaisa labvēlīgo ietekmi. Tā sastāvā bez minerālvielām ir arī daudz negatīvi lādēti aerojoni, kurus veido jūras virsmas viļņošanās enerģija un saule.

Normālai cilvēka vai dzīvnieka organisma funkcionēšanai nepieciešams, lai gaisā kopā ar parastām skābekļa molekulām atrastos arī negatīvi lādēti skābekļa joni. Parasti dabā gaisā pārsvarā ir pozitīvi lādēti joni attiecībā 5:4. Visvairāk negatīvo jonu veidojas kalnos, mežos, pie upēm, kur tie tiek ražoti saules, vēja un citas dabas enerģijas iedarbībā. Mazāk negatīvo jonu ir pilsētās un vēl mazāk iekštelpās.

Tāpēc, ar gaisa jonizāciju var panākt gaisa kvalitāti iekštelpās, kas līdzinās gaisa kvalitātei kalnos vai pie jūras. Ar gaisa jonizāciju var panākt „svaiga gaisa” sajūtu neatverot logus. Vislabāko gaisu kvalitāti nodrošinās bipolārā gaisa jonizēšana, jo: 1) tiks nodrošināts dabiskais pozitīvo un negatīvo jonu īpatsvars; 2) tiks nodrošināta cieto gaisa piesārņojuma daļiņu (putekļu) attīrīšana; 3) tiks veikta mikrobioloģiskā gaisa attīrīšana no vīrusiem, sēnītēm un baktērijām; 4) tiks nodrošināta neitrāla elektrostatistiskā vide, kas nepieļaus uzlādētām daļiņām pielipt pie priekšmetiem.

Jebkura slimība, kā likums, ir vielmaiņas traucējumi organisma šūnās, kas rodas negatīva lādiņa samazināšanās dēļ. Atjaunot un papildināt šo lādiņu var, ieelpojot gaisu, kas ir piesātiāts ar negatīvi lādētiem skābekļa joniem. Caur plaušām tie nokļūst asinīs un izplatās pa visu organismu, tādējādi atjaunojot šūnu negatīvo lādiņu un stimulējot vielmaiņu. Samazinoties negatīvo lādiņu skaitam eritrocītos, (kad ieelpojot trūkst negatīvi ladēto aerojonu) tiek traucēta vielmaiņa, kā rezultātā veidojas labvēlīgi apstākļi dažādu slimību attīstībai.

Gaisa bipolārie jonizatori„ ražo” pozitīvi un negatīvi lādētus skābekļa jonus, kas, savienojoties ar pretēji lādētām daļiņām veido klasterus. Tie izplatās iekštelpās un aptver visas gaisu piesārņojušās cietās daļinās (putekļus), vīrusus un baktērijas. Tādejādi gaiss attīrās no alergēniem un bagātinās ar negatīvi lādētiem aerojoniem, tas „vitaminizējas”. Jonizators padara gaisu telpās tīru, svaigu, gandrīz kā pēc negaisa. Klīniskie pētījumi apstiprināja, ka tāda aerojonu profilakse stiprina imūnsistemu, rada labvēlīgus apstākļus bronhiālās astmas, hroniska bronhīta, bezmiega u.c. slimību ārstēšanai. Tāds gaiss ir labvēlīgs vielmaiņai un uzlabo pašsajūtu.

Web izstrāde: SoftIB, 2012