Par ozonu un joniemPar ozonu un joniem
Ozona iekārtasOzona iekārtas
JonizatoriJonizatori
SistēmasSistēmas
PakalpojumiPakalpojumi
RisinājumiRisinājumi
RakstiRaksti
PētījumiPētījumi
KontaktiKontakti
LVLV
RURU
ENEN
Pakalpojumu saraksts
Smaku likvidēšana
Pelējuma sēnes likvidēšana

SMAKU LIKVIDĒŠANA AR OZONU

Dažādu smaku rašanās ir ar saviem iemesliem. Pamatā izšķir organiskas vai neorganiskas izcelsmes smakas. Pārsvarā tās ir baktērijas, kuru klātbūtne iekštelpās nav patīkama.

Iekštelpās smaku baktērijas rodas izskaidrojamu iemeslu dēļ. Piemēram, mājdzīvnieku dēļ, slimu cilvēku dēļ, pārtikas produktu nepareizas glabāšanas dēļ, pelējuma dēļ, deguma dēļ. Daļu no šādām smakām var likvidēt ar iekštelpu vēdināšanu. Bet tādām smakām, kā deguma smaka, cigarešu dūmu smaka, pelējuma smaka - vēdināšana nelīdzēs.

Visātrāk un visefektīvāk smakas var likvidēt ar iekštelpu ozonēšanu. Ozons, kā stiprs oksidants iedarbojas uz smaku baktēriju šūnapvalku un tās iznīcina. Tādēļ smaku likvidēšana ar ozonu ir neatgriezeniska. Ozona molekula pēc iedarbības uz baktērijas šūnapvalku pārtop atpakaļ par skābekļa molekulu. Iekštelpās, pēc ozona apstrādes, nepaliek ķīmisku pārpalikumu un nosēdumu. Ozons likvidē arī tādas neorganiskas izcelsmes smakas, ko rada formaldehīdi un gaistošie organiskie savienojumi. Ozons neiedarbojas uz degoša plastmasa smaku, auto krāsu smaku un citām ķīmiskām vielu smakām, kuras nepakļaujas oksidācijai.

Parasti cilvēki izmēģina visus „tautas” līdzekļus un ķīmiju, lai atbrīvotos no smakas. Iespējams, ka tas arī palīdz , ja problēma nav liela. Bet, joprojām iekštelpās paliek ilgstošas smaržas, pie kurām cilvēki pierod. Viens no iemesliem, kādēļ ozons ir ir efektīvs šādās situācijās, ir tas, ka ozons gāzes formā efektīvi „attīra” jebkuru iekštelpas vietu, kur tiek gaiss. Tas ietver iekštelpu gaisu, sienas, griestus, kanālus, paklāju šķiedras, grīda dēļu starpas, plaisas utt. Tas ietver arī visus priekšmetus, kas atrodas telpā, kā mēbeles, apģērbi, aizkari, sadzīves iekārtas utt.

ozona iedarbība uz baktēriju
Web izstrāde: SoftIB, 2012