Par ozonu un joniemPar ozonu un joniem
Ozona iekārtasOzona iekārtas
JonizatoriJonizatori
SistēmasSistēmas
PakalpojumiPakalpojumi
RisinājumiRisinājumi
RakstiRaksti
PētījumiPētījumi
KontaktiKontakti
LVLV
RURU
ENEN
Domā zaļi
Ozona izmantošana
Informācija par ozonu
Ozona mērīšana
Informācija par joniem
Prezentācijas un raksti

OZONA MĒRVIENĪBAS

ppm = daļu skaits uz miljonu

Tā ir koncentrācijas mērvienība. PPM (daļu skaits uz miljonu) norāda, cik daudz gāzes daļu ir katrā miljonā daļu no kopējās gāzes masas. Piemēram, ja mēs pasakām, ka ir 1 ozona daļa uz miljonu, tas nozīmē, ka katrā 1 miljonā gāzes daļu 1 daļa ir ozons. Problēmu ar PPM rada tas, ka mēs šīs daļas varam mērīt gan pēc apjoma, gan pēc svara. Dažkārt ir norādīts ppmv, kas nozīmē daļu skaitu uz miljonu pēc apjoma. Visbiežāk ozonu mēra ppm, un to izmanto, lai izmērītu ozona daudzumu gaisā un ozonu, kas izšķīdis ūdenī.

ppb = daļu skaits uz miljardu

Tas apzīmē to pašu, ko ppm, tikai miljona vietā ir miljards. Tas decimālkomatu pārvieto par 3 vietām. Piemēram, 0,1 ppm = 100 ppb.

mg/l = miligrami ozona litrā

Tā ir koncentrācijas mērvienība. Tā norāda, cik miligramu ozona ir vienā litrā kopējā apjoma. Mg/l var izmantot, lai norādītu ozona koncentrāciju gaisā vai šķidrumā.1 mg/l ozona = 1 ppm ozona ūdenī. Gaisa blīvuma dēļ tas vairs nav patiesi un 1 ppm ozona = 2140 mg/l. Šis ir kopējs termins, ko izmanto ūdenī izšķīduša ozona daudzuma noteikšanai.

ug/ml = mikrogrami uz mililitru

Tā ir koncentrācijas mērvienība. Tā norāda, cik mikrogramu ozona ir vienā mililitrā kopējā apjoma. Ug/ml var izmantot, lai norādītu ozona koncentrāciju gāzē vai šķidrumā.

1 ug/ml = 1 mg/l – šīs mērvienības ir vienādas, nekāda pārvēršana nav nepieciešama

g/m3 = grami zona uz kubikmetru

Tā ir koncentrācijas mērvienība. Tā norāda, cik gramu ozona ir vienā kubikmetrā kopējā apjoma. Tā var apzīmēt gāzes vai šķidruma apjomu. g/m3 ir visbiežāk izmantotā mērvienība, ozona koncentrācijas noteikšanai gāzes plūsmā.

1 g/m3 = 1 mg/l = 1 ppm ozona ūdenī

1 g/m3 = 467 ppm ozona gaisā

% svara (procenti svara)

Tā ir koncentrācijas mērvienība. Tā norāda ozona procentuālo (%) daudzumu konkrētajā gāzes plūsmā. Tā ir ļoti bieži izmantota metode, lai atspoguļotu ozona koncentrāciju no ozona ģeneratora. Tas ir sarežģītāk, nekā g/m3, jo gāzes masa mainās atkarībā no tā, vai ozona gāze ir sajaukt ar gaisu vai skābekli.

1% ozona = 12,8 g/m3 ozona gaisā

1% ozona = 14,3 g/m3 ozona skābeklī

g/st = grami ozona stundā

Tā ir ozona ražošanas mērvienība. Tā ir visbiežāk izmantotā ozona ģeneratora jaudas noteikšanas metode. Mēs varam noteikt ozona koncentrāciju g/m3, pēc tam mēs varam aprēķināt plūsmas ātrumu ar tādu mērvienību kā LPM (litri minūtē), mēs varam noteikt, cik gramu ozona tiek saražoti vienas stundas laikā.

mg/st = miligrami ozona stundā

1 g/st ozona = 1000 mg/st saražota ozona

Tas apzīmē to pašu, ko g/st, tikai mazākā apjomā. Mazāku ozona ģeneratoru jaudu var noteikt mg/st.

Web izstrāde: SoftIB, 2012