Par ozonu un joniemPar ozonu un joniem
Ozona iekārtasOzona iekārtas
JonizatoriJonizatori
SistēmasSistēmas
PakalpojumiPakalpojumi
RisinājumiRisinājumi
RakstiRaksti
PētījumiPētījumi
KontaktiKontakti
LVLV
RURU
ENEN
Piesārņota ūdens ozonēšanas sistēma PURE O3
Dzeramā ūdens ozonēšanas sistēmas
Graudu ozonēšanas sistēmas
Gaisa kombinētā ozona-jonu attīrīšanas sistēma
Gaisa jonizācijas sistēmas
Elektroniska ūdensvada pretapkaļķošanās sistēma

DZERAMĀ ŪDENS OZONĒŠANAS SISTĒMAS

Artēziskā ūdens attīrīšanas sistēmai jānodrošina nepieciešamā efektivitāte kaitīgo piemaisījumu (kā dzelzs, sērūdeņradis, mangāns, organiskās vielas) atdalīšanā, kā arī ūdens sterilizācija.

Daudzu metožu, kuras tiek izmantotas artēziskā ūdens attīrīšanai, problēma ir tā, ka veicot ūdens dziļo attīrīšanu no sākotnējiem piemaisījumiem, nepieciešams izmantot precīzi dozētus spēcīgus oksidantus (kā piemēram hloru, zilos graudiņus), kas paši par sevi, vai reaģējot ar ūdenī izšķīdušiem organiskiem savienojumiem paliek apstrādātajā ūdenī.

Ideālu risinājumu ūdens attīrīšanai piedāvā ozona izmantošana. Ozons tiek ģenerēts no gaisā esošā skābekļa tieši pirms ievadīšanas apstrādājamajā ūdenī. Ozons ir ārkārtīgi spēcīgs oksidants, kurš spēj likvidēt stabilus organiskos un hlororganiskos savienojumus, kā arī novērst krāsainību un veikt ūdens dezodorēšanu.

Ozona pielietošanai ir vairāk kā 100 gadu vēsture. Jau 1886. gadā Francijā un no 1905. gada Krievijā, kuras sastāvā toreiz bija arī Latvija, tika uzsākti eksperimenti ar ūdens ozonēšanu. Šobrīd pasaulē daudzās valstīs izmanto ozona iekārtas ūdens sagatavošanai. Komunālie dienesti, lauksaimnieki, pārtikas pārstrāde, medicīna utt. ir tikai daļa no visām iespējamajām izmantošanas sfērām. Arī Latvijā jau vairākus gadus tiek izmantotas ozona dezinficējošās īpašības ūdens sagatavošanai. Rīgas Ūdens attīrīšanas stacijā Daugava jau vairākus gadus izmanto Amerikā ražotas iekārtas, kas nodrošina kvalitatīvu un ekoloģiski drošu dezinfekcijas procesu.

Iekārta ūdenī iestrādā ozonu, kā rezultātā tiek oksidēts sērūdeņradis un organiskie savienojumi, notiek ūdens sterilizācija, kā arī dzelzs un mangāna pāreja nešķīstošā stāvoklī. Tālāk ūdens tiek filtrēts, kur mehāniski tiek atdalīts dzelzs un mangāns, kā arī tiek veikta organisko savienojumu galējā oksidācija un ozona atlikuma pārvēršana skābeklī. Tādas apstrādes rezultāts ir ar skābekli bagātināts, ideāli attīrīts ūdens, kurš satur visas organismam nepieciešamās minerālvielas.

NDWC Tech Brief, PDF

ūdens ozonēšanas shēma ar filtru

ūdens ozonēšanas shēma

water ozone microbubble
Web izstrāde: SoftIB, 2012